Czy warto brać stolarkę z montażem?

Warto.

Po pierwsze i najważniejsze, to że będziesz obsłużony kompleksowo. Początkowe korzyści są takie że dostajesz jedną, kompleksową ofertę na okna/ drzwi i montaż, oszczędność czasu na znalezienie drugiego fachowca, co w tych czasach jest karkołomnym zadaniem. Kolejną jest negocjacja pełnej usługi z jednym wykonawcą zamiast dwóch, czyli szczegóły dostawy i montażu też ustalasz z jedną firmą, nie ma postojów.

Okna czy drzwi z montażem to również współpraca z jedną firmą. Sprawna komunikacja i prostsza logistyka to mniejsze ryzyko błędów przy ustalaniu szczegółów zamówienia. Na pewno spotkałeś się ze stwierdzeniem „ale ktoś Panu sp…..”.

Tu nie będzie na kogo zgonić. Kolejny fachowiec odpada.

Kolejne zalety zakupu okien z montażem z tej samej firmy docenisz w przypadku serwisu, reklamacji i napraw gwarancyjnych, gdyż wówczas, nie musisz wiedzieć, czy problem wynika z wady produktu czy błędu w sztuce montażu, reklamację składasz do jednej firmy i unikasz ryzyka, że dwie osobne firmy będą przerzucać się odpowiedzialnością za usterkę, nie mogąc dojść do porozumienia.

 Problemów, których przy budowie czy remoncie masz serdecznie dosyć, i nie masz ochoty ani chęci, aby zajmować się parowaniem  firm, tylko ustawić zbliżony termin dostawy i montażu.

 Szczególnie ważne gdzie jest cały proces odbioru budynku i możliwości nieplanowanego przestoju prac budowlanych lub remontu.

Dodatkowo unikamy błędów na samym starcie inwestycji. Pomiaru dokona fachowiec, co oznacza pewność dobrania odpowiednich wymiarów okien/drzwi. Odpowiedzialność za ewentualne pomyłki przerzucona zostanie na wykonawcę/producenta/montażystę. Brak ryzyka naszych błędów w pomiarze, gdybyśmy wykonali go samodzielnie.

Zapłacisz mniej czyli, różnica w Vat. Oferta firmy oferującej łącznie okna wraz z usługą ich montażu będzie korzystniejsza, bo:

  • taka firma może wystawić fakturę na 8% VAT
  • w przypadku faktury wyłącznie na okna VAT wyniesie 23%

Cena okien stanowi 80-90% całej wartości faktury, co dla Ciebie oznacza, że zapłacisz 15% mniej za okna (lub inną stolarkę otworową). Można uznać że masz montaż gratis

Montaż okien będziesz miał praktycznie „gratis”, bo jego koszty niemal w całości pokryjesz z oszczędności na różnicy VAT-u